ПОСТИЖЕНИЯ

През последните десет години, децата от НУ “Алеко Константинов“ - Харманли, печелят високи резултати на национално ниво в областта на спорта, танцово и изобразително изкуство.

Учебна 2010/2011 година:

• Радослав Руменов спечели II място за млад музикант на Националния конкурс „Орфеево изворче“.
  • Нина Димитрова спечели III място за народно пеене на Националния конкурс „Орфеево изворче“.
  • Селен Халачева спечели III място за народно пеене на Националния конкурс „Орфеево изворче“.

• Национален конкурс“ Академик Дечко Узунов“- Казанлък, Станислава Карабоюкова и Наталия Стефанова спечелиха III място във втора възрастова група за рисунка.

Учебна 2011/2012 година:

• Национално състезание по лека атлетика „Тереза Маринова и приятели“, участваха 8 ученика от училището и бяха завоювани 7 медала:
  • Мариана Георгиева спечели I място на 60 м бягане и III място на скок дължина.
  • Ивет Тодорова спечели III място на 60 м бягане и III място на хвърляне на топка.

Учебна 2012/2013 година:

• През тази учебна година ,учениците от НУ“Алеко Константинов –Харманли за първи по успех от НВО четвърти клас в област Хасково.
  • Мариана Георгиева спечели I място на 60 м бягане на Национално състезание по лека атлетика „Тереза Маринова и приятели“.

Учебна 2013/2014 година:

Национално състезание по лека атлетика „Тереза Маринова и приятели“

• Мелиса Шабан спечели I място на 60 м бягане и III място на скок дължина.
  • Зорница Георгиева спечели II място на 60 м бягане .
  • Министерство на отбраната,изпълнителна агенция ВКВД отличи ученикът Радослав Иванов от II Б клас за тематична рисунка под надслов „Хиляди причини да се гордеем ,че сме българи“ с II място.
  • Ученичката Габриела Колева спечели II място на областно ниво в Националната олимпиада „Знам и мога“.

Учебна 2014/2015 година:

Национален турнир по лека атлетика“Децата на София“

• Мелиса Шабан спечели I място на 60 м бягане и сертификат .

• Йоана Тръндева спечели I място на 60 м бягане и I място на хвърляне на малка плътна топка.
  • Мелиса Шабан спечели III място на 60 м бягане и III място скок от място.
  • Рая Борисова спечели III място на щафета.

Учебна 2015/2016 година:

Национално състезание по лека атлетика „Децата на София“

• Рая Борисова спечели I място на 60 м бягане.

Учебна 2016/2017 година:

Учебна 2017/2018 година:

• Габриел Янков спечели IV място на Националното състезание „Черноризец Храбър“ по математика.

Учебна 2018/2019 година:

• ДТГ „ Алековци“ Участие в Национален фолклорен фестивал-конкурс „Бъдност за талантите на България“-южен квалификационен етап, гр. Хасково. Удостоени със звание „Лауреат първа степен“ и класиране на национален заключителен етап гр. София. Изпълнение на танц „Две невести тикви брали“ и танц „Магарии“.
  • ДТГ „ Алековци“ Участие във финален етап на Национален фолклорен фестивал „Бъдност за талантите на България“. Удостоени със званието „Лауреат първа степен“ за танците „Две невести тикви брали“ и „Магарии“.
  • ДТГ „ Алековци“ Участие в концерт на лауреатите от Национален фолклорен фестивал „Бъдност за талантите на България“ в Дом на културата “Искър”, гр. София. Играни танци:“Шопски танц”- 2 клас, “Буенек”-3 и 4 клас, „Магарии“-3 и 4 клас.